Rozkol uvnitř Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) stále trvá. Třináct členů se ani na včerejším pololetním zasedání ve Vídni nedohodlo, kolik by měli těžit, aby se trh konečně stabilizoval a cena ropy se dostala na 50−60 dolarů za barel.

OPEC teď ropu prodává v průměru za 45 dolarů. Své rozhodnutí "nic nedělat" zdůvodňuje tím, že situace na trhu se zvolna lepší a ceny stoupají. "Ceny se od 20. ledna, kdy spadly na dlouholeté minimum 26 dolarů za barel, skoro zdvojnásobily," komentuje vývoj společnost BMI Research.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.