Být ve Švýcarsku nezaměstnaný není úplně nejhorší věc, jaká se může člověku přihodit. Pokud dotyčný předtím pracoval alespoň jeden rok, dostane po dobu dvou let 70 až 80 procent svého předchozího platu. Vzhledem k tomu, že se jedná o zemi, kde se medián hrubé mzdy pohybuje v přepočtu kolem 157 tisíc korun, není to zase tak špatné.

I přesto, že sociální systém v zemi poměrně funguje a nezaměstnanost se pohybuje kolem 3,6 procenta, budou Švýcaři v neděli hlasovat o kompletní změně v přístupu k sociálním dávkám. Podle návrhu, o kterém budou občané země pod Alpami rozhodovat, by měl každý občan Švýcarska bez ohledu na to, jestli pracuje, nepracuje, nebo vlastní čtyři domy, nárok na takzvanou nepodmíněnou mzdu ve výši 2500 švýcarských franků, tedy asi 61 tisíc korun měsíčně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.