Vláda chce nastartovat rozvoj elektromobilů, vozů na stlačený zemní plyn (CNG), zkapalněný plyn (LNG) a vozů na vodíkový pohon. Důležitým cílem je i rozšíření sítě dobíjecích stanic pro elektrovozy a plnicích stanic pro alternativní paliva.

Levnější elektroauta

Národní akční plán čisté mobility chce dosáhnout toho, aby do roku 2030 jezdilo po českých silnicích na 250 tisíc vozidel s elektrickým pohonem. Do tohoto čísla jsou zahrnuta jak elektroauta, tak plug-in hybridy. Dnes podle odhadů jezdí v Česku asi tisícovka elektromobilů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česká vláda chce s ohledem na životní prostředí podpořit prodej vozidel s alternativním pohonem.
  • Ekologickou dopravu podporují ze svých rozpočtů i některá města.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.