Přidělování evropských dotací může v následujících letech zkomplikovat působení firem, které podnikají v oblasti úsporného bydlení. Odborníci na stavebnictví se obávají, že stát většinu peněz z evropských fondů rozdělí okamžitě, čímž uměle vyvolá vysokou poptávku, která nevydrží dlouho a poté způsobí stavebním podnikům existenční potíže.

Sdružení Šance pro budovy, pod něž spadají významné oborové asociace podporující energeticky úsporné stavebnictví, varuje před variantou, kterou navrhuje ministerstvo pro místní rozvoj. Podle ní by měl stát 70 procent celkem z 52 miliard korun z fondů EU, které jsou určeny na úsporné bydlení, uvolnit ještě letos.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.