Frustrace českých a slovenských milionářů z nedostatku investičních příležitostí je vcelku pochopitelná. Zřejmě žádný jiný trh není v současné době tak konkurenční jako trh peněz. Díky nulovým úrokových sazbám, uvolněné měnové politice a skutečně globálnímu světu investic musí čeští movití lidé soupeřit se svými protějšky ze všech koutů světa.

O čínské akcie, nemovitosti ve Vancouveru, Monaku či Mnichově a další investiční hity tak aktuálně soupeří podle odhadu studie společnosti Credit Suisse nejen přes 50 bilionů dolarů ultrabohatých, ale také další desítky až stovky milionů a miliard "obyčejných" milionářů. Ti všichni hledají, kam investovat tak, aby to bylo dostatečně bezpečné a současně odpovídajícím způsobem výnosné.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru