V pondělí má předložit ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček nový návrh takzvaného protikuřáckého zákona. Byl tím pověřen v pátek během mimořádného zasedání koaliční rady. Původní návrh totiž poslanci minulý týden ve sněmovně smetli ze stolu.

Společenský tlak proti kouření měl být tento rok podpořen jasným protikuřáckým zákonem, který měl zakázat kouření v restauracích. V průběhu projednávání se ovšem objevilo přes dvě stovky pozměňovacích poslaneckých návrhů. Jak bude zákon, který se tvoří již roky, ve finále vypadat, je nejasné. Dosud si restaurace mohou vybrat, zda budou kuřácké, nebo nekuřácké.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.