Hillary Clintonová si může být jistá, že dosáhne na metu v podobě 2382 delegátů. Tolik jich potřebuje, aby ji Demokratická strana koncem července na svém sjezdu nominovala do listopadových prezidentských voleb.

Delegáti jsou u demokratů udělováni proporčním systémem. I kdyby ve stále probíhajícím střetu se svým konkurentem Berniem Sandersem nějaké zbývající klání prohrála, stejně dostane určitý příděl. A to jí stačí, neboť už má značný náskok. Je to tedy otázka pár týdnů, kdy svou hromádku nakupí do potřebné výšky.

Bývalá první dáma se v poslední době snaží přesvědčit Američany, a to včetně Sanderse, aby se na věc dívali těmito řekněme logickými brýlemi. Že by tedy bylo nejlepší, kdyby Sanders hodil ručník do ringu, aby se ona mohla soustředit na boj s Donaldem Trumpem, nikoliv aby musela vyčerpávajícím způsobem válčit na dvou frontách. Jenže pětasedmdesátiletý socialista z Vermontu se k ústupu nemá. A spolu s ním si ty logické brýle odmítá nasadit spousta zejména mladých levicových Američanů, kteří v něm našli svého hrdinu a chtějí jej dál volit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.