Nejdřív si udělala prostor v davu novinářů. "Chci se omluvit všem matkám, jejichž synové se nevrátili z Donbasu, kteří sedí v ruských věznicích. Udělám všechno možné pro to, aby se každé dítě, které sedí v ruských věznicích, vrátilo domů. Jsem připravena zemřít, aby se tak stalo," křičela mladá žena v bílém triku se státním znakem.

S krátkými vlasy a naboso dávala Naděžda Savčenková najevo, že téměř dva roky strávené za mřížemi v Rusku rozhodně nezměnily její odhodlání bojovat za své ideály. Ovšem jaké ideály to vlastně jsou, bude ukrajinská veřejnost teprve zjišťovat.

Dnes pětatřicetiletá pilotka ukrajinské armády se pro značnou část Ukrajinců stala symbolem odvahy a výdrže v boji s ruskou agresí na východě země.

Pro příznivce separatistů je zase ztělesněním agresivního nacionalismu a vojenských zločinů spáchaných ukrajinskou armádou a dobrovolnickými prapory. Ve vyhroceném souboji interpretací se skutečná osoba Naděždy Savčenkové poněkud ztrácí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.