Na pravidelných fórech v pražském paláci Žofín odborníci i veřejnost obvykle rozebírají témata jako doprava, potraviny nebo třeba energetika. Zítřejší, už dvousté Žofínské fórum se však pořadatelé rozhodli zastřešit poněkud neobvykle tématem "Česká republika není pro každého". A do role jediného mluvčího akce pozvali prezidenta Miloše Zemana. Dá se proto očekávat, že bude mluvit o migrační krizi.

"Pro pana prezidenta je klíčové, že byl pozván, takže nebyl žádný důvod účast na akci odmítat. Pokud vás zajímá podrobnost, proč byl zvolen tento název, je třeba obrátit se na organizátory. Pan prezident nebude téma v žádném případě rozporovat," uvedl mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj bude Zeman hovořit hlavně o vztahu zahraniční politiky a ekonomické diplomacie. "Pan prezident má právo vyjádřit se k jakémukoliv tématu, jak uzná za vhodné," řekl Ovčáček.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.