Scénářů ohledně budoucnosti bank je hned několik. Část expertů finančním domům prorokuje rychlý přechod do digitálního světa a úplný zánik poboček. Jiní si naopak myslí, že tradiční banky budou fungovat ve stávajícím modelu ještě desítky let, protože jsou páteří ekonomiky. Někde mezi oběma zmíněnými extrémy leží názor, který počítá s tím, že bankám zůstane jen regulovaná část jejich služeb a řízení rizika. Kontakt s klientem se pak přenese na menší a flexibilnější firmy.

Bez ohledu na to, který scénář nakonec převládne, je už nyní zřejmé, že banky se nevyhnou inovacím v řadě oblastí. "Banky se v nejbližší budoucnosti budou rozcházet v tom, co budou považovat za priority. Některé se zaměří na vztah se zákazníky a budou se snažit dohnat deficit, který v této oblasti mají. Dosud se totiž staraly hlavně o svoje produkty, o poplatkovou politiku a o vztah s regulátorem," říká Michal Pobuda, který v poradenské společnosti KPMG zodpovídá za projekty v oblasti strategie a zákaznické zkušenosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru