Tak dlouho se sociální demokracie snažila najít cestu, jak zhatit církevní restituce, jediný skutečný úspěch vlády Petra Nečase, až se jí to skoro podařilo. "Je třeba využít každou možnost, jak tento akt, s nímž nesouhlasí 75 % voličů, zastavit," říkal od začátku poslanec Jaromír Tejc, jehož je spolu s hejtmanem Zimolou třeba hledat za iniciativou ČSSD, která počítá se zdaněním finančních náhrad církvím.

Je to projev politické malosti, která z principu nikdy nerespektuje, co dohodla předchozí politická reprezentace. Ale odráží se v tom také nenávist vůči církvím a náboženským společnostem i naprosté přehlížení historie. Jako by církvím nebylo ukradeno daleko více, než sněmovna schválila. A tato historická nespravedlnost byla přece důvodem, proč finanční náhrady nezdaňovat.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru