Další jednání Evropské unie s Tureckem bude teď ještě těžší a podle některých analytiků je ohroženo i fungování dohody, na základě které Ankara zastavila příliv uprchlíků do Evropy. Novým tureckým premiérem se stane ministr dopravy Binali Yildirim, který bude těžko hledat s Evropany společnou řeč.

Yildirim je islamista, který odmítl studovat na univerzitě, na jejímž dvoře se spolu mohou dohromady bavit studenti a studentky. Jeho žena nesměla sedět s ním a dalšími muži u stolu ani při oficiálním obědě. Yildirimovi se líbí tvrdý turecký protiteroristický zákon, který umožňuje obvinit téměř kohokoliv a uzavřít noviny či televizi. Jeho hlavní kvalifikací na post premiéra je ale oddanost tureckému prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi a podporuje jeho snahu zavést v zemi prezidentský režim.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nový šéfem vládní turecké strany AKP, a tím i premiérem, bude Binali Yildirim.
  • Očekává se, že jeho jmenování zkomplikuje fungování dohody o běžencích mezi Tureckem a EU.
  • Yildirim je jediným kandidátem, do čela strany ho zvolí v neděli a pak se stane předsedou vlády. Jmenuje ho prezident, kterému je Yildirim zcela oddán.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.