"Támhle je vyhlídková terasa a tam se můžete podívat do Severní Koreje," říká jihokorejský důstojník na pozorovacím stanovišti Dora, vrcholku, který leží v demilitarizované zóně mezi Severní a Jižní Korejí na jihokorejské straně. Na velkém modelu pak ukazuje, co se dá z tohoto místa, které dnes slouží jako svérázná turistická atrakce, vidět: jednu z největších vlajek na světě, kterou vztyčili Severokorejci proti jihokorejským hranicím na téměř 160 metrů vysokém stožáru, takzvanou propagandistickou vesnici na severní straně a severokorejské pozorovací posty, zátarasy a ploty oddělující obě Koreje.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.