Situace ve Venezuele se rychle zhoršuje. Tamní prezident Nicolás Maduro na setkání s příznivci pohrozil konfiskací továren, které kvůli nedostatku součástek nebo surovin zastavily výrobu. "Musíme přijmout veškerá opatření, která povedou k obnovení výroby ochromené buržoazií," prohlásil k davu svých příznivců. Majitele odstavených továren pak obvinil ze spiknutí. "Měli by skončit v želízkách," dodal.

Venezuelu po letech hospodářských přešlapů trápí latentní nedostatek potravin, hygienických potřeb i léků. K tomu se kvůli suchu přidává i energetická krize. Realitou se tak pro Venezuelce staly nekonečně dlouhé fronty, dvoudenní pracovní týden či pravidelné výpadky elektřiny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.