Tři česká lázeňská města dál živí naději zápisu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně pokračují spolu s osmi dalšími známými evropskými lázněmi v kandidatuře. Z širší nominace projektu s názvem The Great Spas of Europe ale vypadly Luhačovice.

O zúžení původně šestnáctičlenné skupiny evropských lázní na jedenáct kandidátů se rozhodlo před pár týdny. Kromě trojice měst z takzvaného českého lázeňského trojúhelníku zůstávají ve hře ještě německý Baden-Baden, Bad Ems a Bad Kissingen, anglický Bath, rakouský Baden, francouzské Vichy, italské město Montecatini Terme a Spa v Belgii.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.