Miroslav Pelta je byznysmen. Kromě jiného se − z pozice nejmocnějšího muže − zabývá prodejem českého fotbalu a vůbec obchodováním s ním. Takže by mu mělo záležet na tom, aby byl český fotbal nejen kvalitní, ale také čistý produkt. Při pohledu na poslední kolo nejvyšší fotbalové ligy je však zjevné, že se − opět − někde stala chyba. Vlastně nejméně dvě.

Ta první spočívá v tom, že dva docela důležité zápasy proběhly a skončily přesně tak, jak všichni, kdo fotbal sledují, předpokládali. A nemysleli si o tom nic hezkého. Jablonec na svém stadionu remizoval nula k nule s Příbramí. Jablonec patří Peltovi, Příbram jeho dlouholetému známému Jaroslavu Starkovi, Příbrami stačila remíza, aby se v první lize zachránila. Jablonec se do útoku nehnal, krizová situace nastala jen v okamžiku, kdy si obránce Příbrami málem vstřelil vlastní gól. O setrvání v lize hrála i Olomouc − musela doma porazit Teplice a zároveň doufat v zázrak v Jablonci. Hanáci vyhráli, Tepličtí hráli s ještě menším zaujetím než Peltovi zaměstnanci, ale zázrak se nestal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Miroslav Pelta je schopný obchodník, ale tady by mohl narazit.
  • Dva důležité zápasy proběhly a skončily přesně tak, jak všichni, kdo fotbal sledují předpokládali.
  • A nemysleli tím nic hezkého.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru