Třicet let po premiéře je americký film o námořních stíhačích Top Gun stále legendou i mezi profesionály, kteří pravidelně usedali či stále usedají do kabin bojových strojů. "Film jsem viděl několikrát, a když jsem se stal pilotem stíhačky F-16, tak jsem vlastně jednu verzi toho filmu žil − a zjistil, že v něm je hodně Hollywoodu," říká dnes bývalý americký armádní pilot Mark Burns.

Už v době premiéry filmu v roce 1986 se jako instruktor nadzvukového létání rozhodoval, zda se přihlásí do kurzu bojového pilota. "Ten film moje odhodlání jen posílil. V té době bylo na jedno místo sto žádostí a při přechodu mezi základním výcvikem a výcvikem pro nadzvukové létání neprošla zhruba třetina lidí. Film obrovsky pomohl při náboru," vzpomíná Burns.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.