Delegáti Korejské strany práce, která Severní Koreji vládne už téměř 70 let, se nescházejí často. Vlastně jen jednou za lidský život. Na stranickém sjezdu, který se konal na přelomu minulého a tohoto týdne poprvé po 36 letech, se tak čekalo důležité oznámení.

Co chce sdělit tamní nevyzpytatelný vládce Kim Čong-un, sledoval pozorně celý svět: Severní Korea vlastní jaderné zbraně a Kim několikrát prohlásil, že nebude váhat je použít. Do země byla na důležitý sjezd pozvána více než stovka zahraničních novinářů.

Vzkaz přišel přes severokorejská média, která nakonec mohla jako jediná sledovat celý sjezd s tajným programem. Onen vzkaz zněl ale jako od rozmazleného dítěte: My svoji politiku nezměníme, jaderné zbraně si necháme, ale vy byste nás měli respektovat jako jadernou velmoc.

Náš "nejvyšší vůdce", "slunce 21. století" a "velký maršál" zůstává u moci, jeho lid je mu naprosto oddán a on mu za to zajistí lepší živobytí. Našeho vůdce a zemi nebude nikdo kritizovat. A to ani v zahraničí, jinak u nás není vítán a bude poslán zpět, stejně jako jsme to v průběhu sjezdu udělali s reportéry britské BBC. Ti museli pryč za urážku důstojnosti země.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.