Marian Jurečka je zemědělec a politik, takže nepochybně slyšel za 35 let víc konin než většina lidí za celý život. Když řekne, že něco považuje za největší blbost, kterou kdy zaslechl, můžeme si být jistí, že autor či autorka nápadu podali opravdu výjimečný výkon. Abychom to neprotahovali: prémii si odnáší ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO), která navrhla znárodnění Pražského hradu.

Kromě toho, že by fakticky šlo o popření církevních restitucí (nejdříve církvi ukradený majetek vrátíme, abychom ho pak chtěli zase zpátky), by to patrně znamenalo stamilionovou zátěž pro rozpočet bez toho, že by si kdokoliv čehokoliv mohl všimnout. Místněrozvojová konina signalizuje, že mistrovství republiky v populismu už začalo. A že Babišovo hnutí ANO ho bere zatraceně vážně.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru