Přes 70 tisíc českých rodin neplatí žádné daně. Od nového roku k nim další tisíce přibudou. Zbavit se daní umožňují daňové slevy pro rodiny s více než jedním dítětem, které Sobotkova vláda neustále zvedá. Naposledy teď od začátku května, další růst slev na děti přijde už v lednu.

Postupné zvyšování slev na dani je součástí koaliční smlouvy, usilovali o něj hlavně lidovci. Letos to státní rozpočet připraví o jednotky miliard korun.

"Je to správná věc. Kdo pracuje a stará se o děti, má být odměněn. Chceme, aby rodiny s více dětmi měly peníze na kroužky a další aktivity," říká poslanec KDU-ČSL Jan Bartoška, který má rodinnou politiku na starost.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.