Chodím k psychologovi, zahlásila mi pubertální kamarádka mé dcery. Prý ji tam poslali rodiče, protože podruhé odmítla odjet na tábor a rodiče dospěli k závěru, že dítě potřebuje odbornou pomoc, aby nalezlo vztah ke kolektivu.

Sama nejsem milovníkem jakýchkoliv táborů. Přesto mě nikdy nenapadlo, a naštěstí ani mé rodiče, že bych se kvůli tomu měla stát objektem psychologického zkoumání.

Přesná čísla sice neexistují, zdá se ale, že počet dětí, které navštěvují psychologa, rok od roku roste. Existují alespoň statistiky duševního zdraví dětí a dospívajících. Podle studie Dětské psychiatrické kliniky Univerzity Karlovy má depresivní nálady a stavy každé desáté dítě mladší 13 let, řada z nich užívá antidepresiva.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru