Syn Lenky Pospíšilové z Prahy byl vždy premiant a učitelé říkali, že nebude mít problém dostat se na jakoukoli střední školu. Problémy s přijímacími zkouškami nečekali ani jeho rodiče. Jenže na Jakuba u přijímaček dopadl stres. Získal málo bodů a nevzali ho ani na jedno ze dvou čtyřletých gymnázií, kam se hlásil.

"Chodil na přípravný kurz, víc se ale nepřipravoval, říkali jsme si, že to nepotřebuje," popisuje jeho matka. Náhradou zkusili soukromé 1. Slovanské gymnázium na Starém Městě, o kterém původně uvažovali. Místo zkoušky tam Jakuba čekal přijímací pohovor. "Dnes jsme se dozvěděli, že ho přijali," oddechla si Lenka.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.