V Bosně je 24 mešit, které se odmítají podřídit autoritě tamní muslimské obce. Zůstávají tak mimo dohled a mohou šířit radikální, extremistické myšlenky, obávají se bosenské úřady. Stát nyní řeší, jak s "neoficiálními" mešitami naložit, píše server Balkan Insight. Pokud se bosenské muslimské obci nepodaří dostat je pod kontrolu, bude to muset udělat vláda, která dění kolem mešit sleduje s napětím.

Bosna a Hercegovina patří mezi evropské země s nejvyšším počtem džihádistů v poměru k počtu obyvatel. Odhaduje se, že z malé země na Balkánském poloostrově odešlo na území kontrolované extremistickým hnutím Islámský stát přes 300 lidí, včetně několika žen a dětí. Zhruba 45 jich v Sýrii a Iráku zemřelo, dalších 50 se jich zřejmě vrátilo zpět.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.