Na televizních obrazovkách přituhuje. Kombinace malého trhu a velkého počtu stanic vyostřila souboj o práva ke sportovním utkáním, třeba národním hokejovým a fotbalovým zápasům. A protože peníze jsou i ve sportu až na prvním místě, pozvolna se komplikuje situace také u velkolepých mezinárodních akcí typu olympiády. Už teď si fanoušci některých klubů a lig musí pořizovat předplatné speciálních sportovních kanálů, pokud chtějí vidět výkony svých oblíbenců.

Sport je v internetové době jeden z mála unikátních mediálních obsahů, které pořád zaručují pozornost diváků. A jeho fanoušci jsou navíc ochotni překousnout to, že přenosy nejsou zdarma, ale na placené stanici. Češi zmlsaní tím, že dostávali spoustu utkání zadarmo až pod nos na veřejných kanálech, si musí postupně zvyknout na standardní evropskou situaci, že každá stanice má něco, ale žádná všechno. Samotné přepínání a placení by asi ještě ve výsledku nevadily, ovšem potíže nastávají ve chvíli, kdy licenci na nějaký dílčí sport koupí celá platforma, která si pak kvůli ochraně vysokých investic vynutí zablokování přenosů pro zákazníky konkurence.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru