Jsou různé způsoby, jak uctít památku osvoboditelů Československa před 71 lety. Jihomoravský hejtman Michal Hašek si vybral pózování s Putinovým gangem Noční vlci, partou militantních nacionalistů, mezi jejichž koníčky patří kromě silných motorek například účast na okupaci částí Ukrajiny. Kdyby to byla jen "pitomost", jak Haškovo počínání nazval Jiří Dienstbier, bylo by to ještě dobré.

Ve skutečnosti je to legitimizace agresivní roztahovačné politiky současného ruského vedení, které opakovaně naznačuje, že by mu vůbec nebylo proti mysli provést zase nějaké to "osvobození" zemí na západ od ruských hranic. Michal Hašek se usilovně tváří, že nechápe, o co jde, ale i kdybychom mu to věřili, nic to nemění na tom, že se minimálně protentokrát stal pěšákem Putinovy propagandy. A lze se bohužel obávat, že ho to jen tak nepustí.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru