V afghánských městech se objevily billboardy s nápisy jako "Opustit Afghánistán? Rozmyslel sis to dobře?" nebo "Odchod z Afghánistánu? Jsi si jistý?". Zaplatila je německá vláda, aby odradila Afghánce od odchodu do Evropy. Zatím se ale nezdá, že by to fungovalo. Trochu lépe fungují jen dobrovolné návraty uprchlíků, kdy německá vláda uprchlíkům platí zhruba 700 eur za to, že se vrátí domů.

Evropské země si obecně nevědí rady s afghánskými uprchlíky. V EU jich přitom hledá útočiště přes dvě stě tisíc a další tisíce jich do Evropy míří. Zhruba polovina z nich nemá právní nárok na získání azylu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.