Sleduji Petra Honzejka jako uvážlivého komentátora se smyslem pro politický idealismus i realismus. Proto mne zamrzel jeho výsměch řešení situace ve vedení hlavního města v článku "Pražská fraška: Stropnický za giga".

Při nástupu do pozice náměstka pro územní rozvoj jsem si položil základní otázky: jak zarazit kšefty s pozemky, rozrůstání města do krajiny a nákladnou výstavbu veřejné vybavenosti, která nové developmenty provází. Prosadil jsem promyšlená opatření. Nově je posuzován veřejný zájem u změn zemědělské půdy na stavební parcely a rozhodnutí jsou odůvodňována. Jedním z nových závazků je nyní, po obnově koalice, vznik mapy deficitů infrastruktury, která bude závazným podkladem pro umísťování staveb: podmíní rozsáhlejší developmenty výstavbou škol, školek atd. na náklady investora. Město ušetří. To je ten troublemaking, o němž píše Honzejk? Ne, to je naopak konkrétní vize. Zbylé body, které umožnily koalici obnovit, jsou: šest set milionů ročně na sociální bydlení, dvě procenta z každého investičního rozpočtu města na umělecká díla ve veřejném prostoru, projekt konverze Nákladového nádraží Žižkov na kulturně-vzdělávací centrum a odkoupení objektu Kliniky. Nabídli jsme programové cíle místo prestiže. S řešením nepřišli ani političtí matadoři, ani manažeři, ale zelení, Praha udělá několik rozumných rozhodnutí a posune se blíž k západním metropolím. Výsměch proto není namístě.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru