Po více než padesáti letech přistála u kubánských břehů výletní loď ze Spojených států. Plavidlo Adonia pro více než 700 cestujících by mělo pouť po kubánských přístavech absolvovat každé dva týdny. Lodní spojení je výsledkem současného americko-kubánského sbližování. Diplomatické vztahy obě země vzkřísily loni v červenci. Američané tak mohou na Kubě používat kreditní karty, americké společnosti smějí na komunistický ostrov vyvážet některé technologie dříve podléhající embargu. Tím nejdůležitějším je ale volný dovoz doutníků do USA, který o uvolnění vztahů možná vypovídá víc než návštěva turistické lodě.

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru