Jihokorejský výrobce elektroniky LG Electronics vydělal v prvních třech měsících roku zhruba 198 miliard jenů (4,1 miliardy korun). Čistý zisk mu oproti situaci před rokem stoupl více než pětinásobně. K lepšímu výsledku mu pomohly divize elektrických spotřebičů a televizorů. Oznámila to ve čtvrtek firma.

Provozní zisk se během tří měsíců do konce března zvýšil o 66 procent na 505 miliard wonů. Tržby společnosti ale klesly o pět procent na 13,4 bilionu wonů (zhruba 279 miliard korun).

Výrazný nárůst čistého zisku podle pozorovatelů poukazuje na to, že snaha LG vylepšit svou pověst špičkového výrobce spotřební elektroniky nese ovoce.

Divizi elektrických spotřebičů se dařilo díky prodeji luxusních chladniček, myček nádobí a dalších přístrojů. Ve čtvrtletí měla rekordní provozní zisk 408 miliard wonů. Titul nejvýdělečnější součásti skupiny tak obhájila šesté čtvrtletí za sebou.

Rekordní kvartální zisk 335 miliard wonů vytvořila i divize televizorů, mimo jiné díky poklesu cen televizních obrazovek a zájmu o televizory s obrazovkou s velmi vysokým rozlišením. LG je druhým největším výrobcem televizorů na světě po domácím konkurentu Samsung Electronics.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Divize mobilních přístrojů ale zůstala čtvrté čtvrtletí v řadě ztrátová. Provozní ztráta dosáhla 202 miliard wonů, což zároveň představuje nejhorší takový výsledek od čtvrtého čtvrtletí 2010. Podle LG za ni mohly větší výdaje na podporu prodeje nového chytrého telefonu G5, horší ekonomická situace na některých rozvíjejících se trzích a menší odbyt v tomto období roku.

Konkurenční Samsung ve čtvrtek oznámil, že čistý zisk mu v prvním čtvrtletí stoupl o 14 procent na 5,3 bilionu wonů (111 miliard korun).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru