Státní samospráva se chová nehospodárně při soutěžích o stavební zakázky. Při návrhu jednotlivých staveb zadává v 99 procentech případů zakázky napřímo a nevyužívá architektonických soutěží. Ty jsou přitom podle odborníků nejlepším garantem kvality projektů. Ve výsledku tak státní úřady provádějí méně hodnotné a často i nákladnější stavby, než by mohly.

Analýza poradenské společnosti EEIP, kterou si nechalo zpracovat ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), neobsahuje žádnou konkrétní částku, o kolik peněz stát kvůli absenci architektů přichází. Podle jedné z jejích autorek Dity Tesárkové ani podobné číslo objektivně vyčíslit nelze, protože se dají těžko srovnávat byť i typologicky podobné projekty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.