Vyrovnané účty nedělají jen dobré přátele, ale předchází také sporům v rodině. Některé z českých rodinných firem dnes stojí na rozcestí − jejich zakladatelé chystají první mezigenerační předání. Jak při něm mohou předejít vyhroceným tahanicím o majetek mezi nástupci, vysvětluje v rozhovoru ředitelka J&T Family Office Helena Svárovská.

HN: Kromě jiného se zabýváte vztahovými a majetkovými sváry v rodinných firmách. Řeší klienti J&T Family Office názorové neshody preventivně, nebo spíše až v reakci na nějaký negativní impulz?

Častěji se na nás bohužel obracejí až ve chvíli, kdy je třeba řešit už nastalou situaci. Těm ostatním se snažíme vnuknout myšlenku, že kdo je připraven, není ohrožen.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.