Přišla jsem k tomu jak slepej k houslím, vtipkuje nevidomá Alena Schutová o svých začátcích v projektu Světluška, který pomáhá lidem s těžkým zrakovým postižením. Když v roce 2005 pořádalo vedení Konzervatoře Jana Deyla pro zrakově postižené benefiční koncert pro Světlušku, vybralo ze svých studentů právě Schutovou, aby program moderovala s Michalem Horáčkem. Od té doby se na projektu podílí dodnes. Působí jako koordinátorka sbírky pro Světlušku a jako kavárnice v Kavárně Potmě.

Potkáváme se v prostorách Nadačního fondu Českého rozhlasu, jehož součástí Světluška je. Schutová se tu pohybuje jako doma a ze své kanceláře do zasedací místnosti přichází bez slepecké hole. Modré oči orámované perfektně nalíčenou řasenkou nedávají na první pohled znát žádný handicap. Zrcadlo k líčení ale usměvavá blondýna nepotřebuje. Nevidí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru