Típne poslední "goloázku" a vstoupí do minimalistického interiéru dejvické restaurace Avantgarde. Bez cigarety vydrží hodinu, než se s omluvou vytratí na terasu a znovu si zapálí. Kultovní krátké cigarety francouzské značky Gauloises, jejichž krabičku zdobí okřídlená galská přilba, kouřili Pablo Picasso, Jean-Paul Sartre nebo Jim Mor­rison. A už skoro padesát let neodmyslitelně patří i k šéfovi mediálního domu Lagardere Active ČR Michelu Fleischmannovi.

"S 'goloázkami' jsem se v patnácti naučil kouřit a už mi to zůstalo. Po ostatních značkách mě bolí hlava. Moje tělo se samo stalo 'goloázkou'," usmívá se muž, který stál u zrodu Evropy 2, prvního soukromého rádia v porevolučním Československu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.