Strana zelených se ve Švédsku dostala do vlády teprve před dvěma lety. Poslední týden ale dělá všechno proto, aby v příštích volbách o podporu švédských voličů přišla. Ti jsou nyní politicky citlivější i kvůli přílivu uprchlíků.

Zatím posledním skandálem zelených je, že jejich kandidát do vedení strany, stockholmský rodák Yasri Khan, odmítl podat ruku reportérce s tím, že takový intimní fyzický kontakt se ženou považoval za neslučitelný se svou muslimskou vírou. Kvůli následné vlně odporu veřejnosti ale stranu musel opustit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.