O začleňování dětí s lehkým mentálním postižením či speciálními vzdělávacími potřebami do běžných škol se v posledních měsících mluví hodně. Méně se už řeší, že inkluze se týká také dětí výjimečně nadaných. I ty budou mít ale od září nárok na speciální podporu.

Pro nadané děti dostanou školy peníze na nákup speciálních pomůcek, jako jsou stavebnice, mikroskopy, dalekohledy, digitální fotoaparáty, tablety, alternativní učebnice, ale i průkazy do knihovny s přístupem k vědeckým databázím a další věci. Počítá s tím změna školského zákona.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.