Kolem čtyřiceti procent, tedy jen o něco méně než polovinu všech kontrolních hlášení, očekávalo ještě včera odpoledne Generální finanční ředitelství. Lhůta pro jeho podání končila jak větším firmám a právnickým osobám, které je podávaly už potřetí, tak drobným živnostníkům. Ti je jako čtvrtletní plátci daně z přidané hodnoty odevzdávali vůbec poprvé.

Celkem mělo ke včerejšímu dni dorazit na servery finančního ředitelství půl milionu kontrolních hlášení, právě tolik plátců správci daně v Česku evidují. Ještě odpoledne k tomu ale bylo daleko. "V současné době máme v naší aplikaci kontrolní hlášení přibližně od 300 tisíc plátců DPH, z toho čtvrtletní plátci činí asi 47 procent," uvedla kolem druhé hodiny tisková mluvčí Generálního finančního ředitelství Linda Paterová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.