Americký Národní úřad pro ovzduší a oceány sbírá údaje o teplotách už od roku 1880. Teď upozornil na to, že první letošní čtvrtletí bylo nejteplejší v historii měření. Nejde přitom jen o údaje ze Spojených států, ale z celého světa.

A rozhodně nejde o krátkodobý výkyv. Globální teploty překonávají rekordy už jedenáct měsíců v řadě. Minulý měsíc byla průměrná teplota planety 12,7 stupně Celsia. Oproti březnovému průměru 20. století je to nárůst o více než celý jeden stupeň. Vyšší teploty oproti dřívějším letům naměřili i meteorologové v Česku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.