Třicet let po výbuchu v jaderné elektrárně v Černobylu nepřestává výroba energie z atomu vzbuzovat obavy. Tahounem proti jádru jsou Němci, kteří s výrobou z jádra skončí v roce 2022. Nyní ale požadují, aby Francie co nejdříve uzavřela nejstarší jadernou elektrárnu ve Fessenheimu. Výzva přišla poté, co německý deník Süddeutsche Zeitung napsal, že nehoda v elektrárně před dvěma lety byla vážnější, než se uvádělo. Francouzský úřad pro jadernou bezpečnost ale tvrdí, že k uzavření elektrárny nevidí důvod. Protestující na německo-francouzských hranicích s tím evidentně nesouhlasí. Otázka na plakátu: Černobyl, Fukušima, Fessenheim? jejich postoj ukazuje docela jasně.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru