Skoro pět set stran má obří stížnost na zpravodajství České televize, kterou minulý týden sestavili lidé kolem blogu Kosa zostra. Materiál, v jehož popisných hlavičkách je jako autor vyplněn Petr Pražák, zpochybňuje informování Kavčích hor o konfliktu na Ukrajině a dalších událostech. Svým způsobem je stížnost rekordní, není známo, že by se dohledové orgány veřejnoprávních médií ani vysílací rada musely někdy zabývat podobně obsáhlým podáním. A už při zběžném prolistování je vidět, že se od obvyklých stížností liší svou formální a stylistickou propracovaností, která nejvíc připomíná vysokoškolské diplomové práce, včetně charakteristické grafické úpravy.

Stížnost rekapituluje informování o událostech na Ukrajině a v Rusku od února 2014 a primárně se zaměřila na internetové zpravodajství, kterému vyčítá zveřejňování polopravd, dezinformací nebo opomíjení některých úhlů pohledu. Hlavním cílem je, aby Rada České televize, do jejíchž rukou byl dokument odeslán, vydala dlouhý seznam "nápravných opatření". Mezi doporučení autoři stížnosti zahrnuli třeba odvysílání omluv bývalým příslušníkům Berkutu, bývalému ukrajinskému prezidentovi Janukovyčovi, ruským médiím, Federální službě bezpečnosti, ale i Baracku Obamovi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru