Během husitských válek bylo do zdí Karlštejna ukryto na čtyři stovky šperků, knoflíků či nádob z dob Karla IV. Poklad našli až dva dělníci na konci 19. století a unikátní sbírka se za dva týdny, u příležitosti 700. výročí narození císaře, poprvé představí na hradě veřejnosti. "Na návštěvníky jsme připraveni," říká Naděžda Goryczková, generální ředitelka Národního památkového ústavu, pod který oblíbený hrad spadá.

Připouští ale, že zázemí pro turisty na Karlštejně dlouhodobě schází. Památkáři si proto letos zažádají o 100 milionů z evropských fondů, za rok by měli začít stavět.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.