Hillary Clintonová vyplňuje lístek ve volební místnosti v newyorském městě Chappaqua, kde žije se svým manželem Billem Clintonem (vlevo), bývalým prezidentem USA v letech 1992 až 2000. Clintonová v prezidentských primárkách v New Yorku drtivě zvítězila a fakticky si pojistila stranickou nominaci do listopadových voleb.

Její střet se socialistou Berniem Sandersem ale poodhalil hlubokou trhlinu v americké Demokratické straně. Ta je rozdělená na příznivce středové politiky, kterou symbolizuje právě Bill Clinton, a stoupence radikální levice, pro které jsou tito manželé nedůvěryhodní, ideově vyprázdnění a příliš spjatí s byznysovými kruhy.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru