Doma vzbudil návrh ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka využívat v zahraničí jednoslovný název České republiky Czechia rozepře. Proti nápadu, který získal podporu prezidenta i premiéra, se nejostřeji postavila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Kritizovala zejména skutečnost, že navrhovatelé obešli vládu. Proti ale byli politici z různých částí spektra, Andrej Babiš stejně jako Karel Schwarzenberg. Odměření zůstali k Czechii ve svých prohlášeních i prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák či šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

V zahraničí se však anglický překlad Česka dočkal nečekané pozornosti a kladné odezvy. Na hledání "nového" jména České republiky upozornily například deník New York Times, agentura Bloomberg či týdeník The Economist.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.