New York je americkým státem, který na primárkovém kalendáři tradičně přichází na řadu pozdě. To jest až v době, kdy je o prezidentských nominacích obvykle už rozhodnuto. Letošek byl výjimkou. A to v tak výrazné míře, že právě až v New Yorku nyní padlo − snad už definitivní − rozhodnutí o tom, kdo se v USA ve volbách na podzim utká o šéfovské křeslo v Bílém domě.

"Primárky prakticky skončily," oznámil ve středu vítězoslavně newyorský rodák Donald Trump při vystoupení v atriu svého manhattanského mrakodrapu, nazvaného příznačně Trumpova věž (Trump Tower).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.