Rekonstrukce Sweerts-Šporkova paláce od významného českého architekta Josefa Gočára pokračuje už třetím rokem. Investor nechce nic uspěchat. Jeho záměrem je, aby památkově chráněná budova i po nezbytných úpravách co možná nejdůvěryhodněji odpovídala původnímu Gočárovu návrhu. Společnost Sebre podnikatele Petra Němce vydražila nemovitost v Hybernské ulici v centru Prahy od Českých drah v roce 2011 za necelých dvě stě milionů korun. Dostavba a revitalizace tří vzájemně propojených objektů průběžně polykají další desítky až stovky milionů korun.

"Myslím si, že jdeme v mnoha věcech dál, než by památková ochrana požadovala," konstatuje architekt Stanislav Fiala. Investor je s jeho angažmá nadmíru spokojen, ostatně Fiala pracuje i na jeho dalších stavbách. "Standa je s námi zapojen ve všech fázích projektu, i ve výběru dodavatelů," popisuje Jan Kubíček ze společnosti Sebre. "Vždy se zvolil takový dodavatel, který vnímal historickou hodnotu toho domu," doplňuje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru