Přes tři roky trvalo, než sněmovna odsouhlasila návrh poslance Jana Farského (TOP 09 a STAN), aby úřady musely zveřejňovat všechny smlouvy nad 50 tisíc korun. V listopadu schválený zákon, který má přinést transparentnější nakládání s veřejnými penězi, začne platit už za necelé tři měsíce.

Státní firmy na poslední chvíli dělají všechno pro to, aby je poslanci ze zákona dodatečně vyškrtli. Opřít se teď mohou o analýzu, kterou si u společnosti Deloitte nechalo vypracovat ministerstvo vnitra. Podle ní by zveřejňování smluv firmy významně poškodilo. Závěry studie mají HN k dispozici.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.