Někdejšího premiéra Petra Nečase se kdysi novináři mimo mikrofony ptali, co si myslí o osmiletých gymnáziích. Odpověděl, že je to zlo. Na otázku, kde má tedy děti on, ale odpověděl: "Na osmiletém gymnáziu, přirozeně."

Podobně dnes přemýšlí mnoho rodičů. Dát, či nedát syna či dceru již v jedenácti letech na střední školu? Rozhodování se často netýká jen toho, jestli je potomek nadprůměrně inteligentní. Rodiče se ptají, jestli mu náhodou něco neuteče, když to nezkusí, nebo zda nezůstane ve třídě sám s těmi nejhoršími, když ostatní odejdou. V úvahu by ale měli vzít i to, jestli dítě zvládne přípravu a stres při přijímacích zkouškách a zda bude stíhat mnohdy náročnou výuku a nezkrátí si tím zbytečně dětství.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.