Grant ve výši téměř 200 000 eur (v přepočtu 5,4 milionu korun) získala od Evropského parlamentu německá nadace Europa Terra Nostra. Spadá pod evropskou frakci Aliance pro mír a svobodu (APF), jejímiž členy jsou extrémně pravicová uskupení jako řecký Zlatý úsvit, Národnědemokratická strana Německa nebo česká Dělnická strana sociální spravedlnosti. Její předseda Tomáš Vandas je členem výkonné rady aliance.

Je to již druhý příspěvek, který strana prostřednictvím nadace obdržela od začátku letošního roku. V lednu jí parlament připsal na účet dokonce 400 000 eur. Zprávu o financování aktivit extremistů přinesl švédský magazín Expo Idag, který se dlouhodobě zaměřuje na skandinávské extremisty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.