Rozpadající se budovy, opuštěná zákoutí, herny nebo ubytovny − běžná realita českých nádraží − podle šéfa Správy železniční dopravní cesty Pavla Surého co nejdřív skončí. Státní organizace má nádražní budovy převzít 1. června a hned je hodlá měnit. Opravit je a nalákat do nich úřady, poštovní pobočky, ordinace lékařů nebo obchody.

HN: V jaké fázi je převod nádraží z Českých drah na SŽDC?

Dozorčí rada Českých drah už schválila datum převodu 1. června za částku 3310 milionů korun. Celkem se převod týká 1574 budov, netýká se pražského Masarykova nádraží ani brněnského hlavního nádraží.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.