Podíl paliv s vysokým obsahem biosložky tvoří sice jen několik procent trhu s pohonnými hmotami, jejich neprodejnost však výrazně komplikuje ekologické závazky ČR. "Teoreticky jsou cíle splnitelné, ale po zohlednění složení vozového parku a při současné nízké ceně fosilních paliv by byla snaha o jejich splnění v roce 2017 finančně neuvěřitelně nákladná," řekl deníku Echo24.cz generální ředitel firmy Čepro Jan Duspěva.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle ekologických závazků Evropské unie se mají do konce příštího roku snížit emise oxidu uhličitého v dopravě o čtyři procenta a do roku 2020 o šest procent. Do roku 2020 má pak 10 procent energie v dopravě pocházet z obnovitelných zdrojů. Od začátku roku však rapidně klesly prodeje čistých a vysokoprocentních biopaliv, protože vinou vyššího zdanění podražila, a neobstojí tak v konkurenci běžných pohonných hmot, jimž nahrává nízká cena ropy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.