Nad Islámským státem vítězíme, ale můžeme čekat, že v Evropě znovu zaútočí, aby nahlodal naši jednotu, řekl HN John Allen. Bývalý velitel amerických jednotek v Iráku a Afghánistánu a bývalý poradce prezidenta Baracka Obamy pro boj proti Islámskému státu rozhovor poskytl na konferenci Globsec v Bratislavě o uplynulém víkendu.

HN: Co je pro Západ − a pro střední Evropu zvlášť − větší nebezpečí: Rusko, Islámský stát, nebo my sami?

Potýkáme se s kombinací různých potíží. Konflikt na Ukrajině vyvolal pocit nejistoty na východě aliance, s nímž se NATO musí vyrovnat. Islámský stát bude pokračovat v útocích v Evropě, na Blízkém východě je pod velkým tlakem. Bude se snažit ten tlak snížit tím, že na nás zaútočí. Bude pokračovat v útocích v našich hlavních městech a bude se snažit terorizovat populaci a nahlodat jednotu koalice. Pro Evropu bude výzvou zorganizovat a přijmout nezbytná opatření.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.